Turystyka /

Atrakcje, które znajdują się w okolicy

Karkonosze

Zachęcamy do poznania Karkonoszy, najwyższego i chyba najpiękniejszego pasma Sudetów. Wyjątkowa atmosfera oraz klimat tych gór od lat przyciągają nie tylko rzesze turystów, ale także artystów i badaczy. Pasma te mogą poszczycić się unikatową fauną i florą.

Najwyższym i najbardziej znanym szczytem jest Śnieżka (1603 m. n. p. m.). Wyjątkowy klimat, podobny do tego jaki mamy za kołem podbiegunowym, sprawił, że na niższych partiach góry wykształciła się roślinność alpejska. Śnieżka jest miejscem, gdzie można obserwować rzadko spotykane zjawiska meteorologiczne jakimi są ognie św Elma, widmo Brockenu, czy Glora. Można stąd podziwać również wspaniałe panoramy. Na szczyt zaprowadzą Państwa cztery szlaki – niebieski (ok. 11,5km; czas wejścia wynosi ok 3,5h), czarny (9km), żółty (około 5,5km). Ponad to od strony czeskiego Pec można skorzystać z wygodnej kolejki gondolowej. Na szczycie można zażyć odpoczynku w restauracji czynnej codziennie od godziny 9-16.

Śnieżka

Najwyższy szczyt w Karkonoszach.

Wodospad Szklarki

Pierwsze wzmianki o tym wspaniałym wodospadzie pochodzą już ze średniowiecza. Malowniczo położony, na terenie Enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego, obejmującej przepiękny przełomowy odcinek potoku Szklarka tzw. Wąwóz Szklarki. Znajduje się w środkowej części Wąwozu, na skalnym progu na wysokości 520 m n.p.m. Spada w dół kaskadą zwężającą się u dołu i skręcającą spiralnie. Strumień wody wodospadu ma wysokość 13,3 m.

Dojście: z centrum miasta szlakiem zielonym wzdłuż rzeki Kamienna lub szlakiem czarnym (szlak okrężny wokół Szklarskiej Poręby). Obok Wodospadu Szklarki biegnie też szlak niebieski z Piechowic do schroniska „Pod Łabskim Szczytem”.

Wodospad Szklarki – panorama 360

Wodospad Szklarki

Drugi co do wysokości wodospad w polskich Karkonoszach.